facebook

Voda, zdravie

Bojnice

Kúpele Bojnice

Welless Bojnice - obrázokMiesto: Bojnice
Okres: Prievidza
Kraj: Trenčiansky

Možnosti

Soľný kúpeľ
Rovnomerne a blahodarne pôsobiace teplo preniká pomaly do tela a do najhlbších vrstiev našej pokožky. Súčasné inhalovanie soli pôsobí pozitívne – práve tak ako vzduch pri kúpaní v mori. Teplota kúpeľa 40 ºC je ideálna na uvoľnenie sa a oddych.

Bylinkový kúpeľ
Kúpeľ v parnej kabíne je nielen obľúbený, ale aj zdravý. Je to príjemný potný kúpeľ podobný saune, ale pri celkom iných klimatických podmienkach. Vzduch v kabíne nie je taký horúci a je plný vlhkosti. Horúca para s teplotou 45 ºC pôsobí liečivo pri ochoreniach dýchacích ciest a pri reumatických ťažkostiach. Účinky pary sa ešte znásobia po pridaní vonných prísad, alebo extraktov z liečivých bylín.

Sanárium
Relax v Sanáriu je ideálny prostriedok na nazbieranie nových síl. Striedanie blahodarného tepla a následné ochladenie posilňuje imunitu a krvný obeh. Pri teplote 65 ºC môžete uvoľnene sedieť alebo ležať.

Fitness
Pod dohľadom profesionálnych intštruktorov si môžete vytvoriť vyššiu úroveň Vašej fyzickej zdatnosti pri striedaní jednotlivých kondičných zariadení.

Fínska sauna
Využíva na termoterapeutické účely suchý horúci vzduch s nízkou vzdušnou vlhkosťou. Pri teplote približne 90 ºC sa otvárajú kožné póry, zvyšuje sa látková premena,urýchľuje vylučovanie potu a s ním aj škodlivých toxických látok z tela. Fínska sauna je obzvlášť prospešná na prevenciu a zvýšenie obranyschopnosti organizmu, respiračných chorôb, posilňuje srdcovo-cievny aparát, navodzuje pocit uvoľnenia, odstraňuje únavu a pomáha bojovať proti stresu.

Kontakt:

972 01 Bojnice
Tel.: + 421 46 511 6116 - marketing
         + 421 46 511 6362 - obchodné oddelenie
         + 421 46 511 6357 - prijímacia kancelária
Fax: +421 46 543 0026
E-mail: info@kupele-bojnice.sk
Web: www.kupele-bojnice.sk

Zdroj foto: Kúpele Bojnice

Wellness Bojnice 107 Wellness Bojnice 108 Wellness Bojnice 109 Wellness Bojnice 110 Wellness Bojnice 111 Wellness Bojnice 112 Wellness Bojnice 113
 
Slovensko Prírodné pamiatky Kultúrne pamiatky Voda, zdravie Turistika, relax Dreamosh.com - Virtuálny video sprievodca